" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

19 Mayıs ATATÜRK 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun…

shadow

’Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.’’

                          Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

 

19 Mayıs 1919

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün; Türk Milletinin kaderini değiştirdiği ve yolumuzu aydınlatarak Türk Milletini Ergenekon’dan İkinci kez çıkarttığı gündür.

19 Mayıs 1919

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün; Milli Mücadele ruhu ile Samsun'a çıkarak, Türk Bağımsızlık Savaşı'nın örgütlenme sürecinin ve Milli Mücadele Hareketi'nin başladığı gündür.  

19 Mayıs 1919

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün; Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı “Ya istiklal, Ya Ölüm” diyerek Milli Egemenliğe dayanan tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

19 Mayıs 1919 ’da Samsun’a ayak basarak, bir Bozkurt gibi Türk Milletini Ergenekon ’dan ikinci kez çıkartan ve Türkiye Cumhuriyetini tam bağımsız, demokratik,laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü  saygı, minnet ve rahmetle anıyor;

Türk Milletinin Milli Egemenlik ve Mücadele Ruhu’nun şahlanmasının 104.yıldönümünde 19 Mayıs ATATÜRK ’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutlarız.

Ömer Hayali

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Genel Başkanı