" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

28.Yılında Başbağlar Katliamı Unutulmadı,Unutulamaz...

shadow

2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Şenlikleri için Sivas’ta bulunan yazar ve sanatçılardan oluşan 33 kişi, kaldığı otelde yakılarak öldürüldü. Bu katliamın ardından üç gün sonra ise Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyüne silahlı bir grup tarafından düzenlenen baskında 33 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’de, 1993 yılının Temmuz ayında meydana gelen iki katliam, ülke tarihinin en acı hatıraları olarak kayda geçti.

24 Ocak 1993 te Gazeteci-Yazar Uğur MUMCU ya yapılan suikastın arkasındaki gizli elin PKK’nın çıkması,Sivas Madımak otelinde Sivas Halkını galeyana getirerek Bozkurt işareti yapan çakallar ile,Tekbir getiren dindar görünümlü yobazların PKK provokatörleri olduğu,Erzincan Başbağlar köyü Katliamıyla da açık olarak ismini açıklayarak  her iki olayın arkasında  ülkeyi Kaosa sürükleyerek karıştırmak isteyen Lawrencelerin  uşaklığını yapan PKK-YPG ve yerli işbirlikçileri olduğu bu gün daha iyi anlaşılmaktadır.

28.Yıldönümünde Erzincan’ın Kemaliye İlçesine bağlı  Başbağlar  Katliamında hayatlarını  kaybederek Uçmak’a ulaşan vatandaşlarımızı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz.

Ruhları Şad Olsun…

Saygılarımızla,

Erol ŞAHİNGİL

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Temsilcilikler Baş Danışmanı