" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

ABD ZİYARETİNE GİDİLMEMELİDİR !!!

shadow

Türkiye’nin  önde gelen  Sivil  Toplum  Kuruluşlarından  olan  Aydınlar  Ocağı Genel Başkanı Sn.Prof.Dr. Mustafa E. ERKAL Beyefendinin ABD ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ arasında yaşanan  mektup krizi ile ilgili ve tavsiye nitelikli stratejik fikirleri aşağıdaki şekilde Türk Kamuoyu ile paylaşılmıştır...                                                                                                      TÜRKİYE KAMUOYUNA DUYURULUR

 

ABD ZİYARETİNE GİDİLMEMELİDİR !!!

Maalesef birçok ülkede kalitesiz bazı liderlerin iş başına gelmesiyle dünyamızın çivisi çıkmış durumdadır. Milletlerarası ilişkiler ve siyaset, yabancısı olduğumuz daha önce pek rastlanmayan çirkin örneklerle ortadadır. Milletlerarası hukuk, dünya barışı ve istikrar, milli egemenlik hakları yok sayılmakta ve tahrip edilmektedir. Dünyanın değişik bölgeleri parsellenmekle uğraşılmaktadır.

Böyle sıcak karmaşa ortamında ABD başkanından gelen çok çirkin, saldırgan ve küstahça bir üslupla yazılan mektup karşısında Sayın Erdoğan ABD ziyaretini gözden geçirmelidir. Ziyareti gerektirecek siyasi ortam ortadan kalkmıştır. Bir damla petrol için terör örgütüyle işbirliğine giden her çirkinliği yapmaya hazır bir liderle buluşmak itibar kaybıdır. Diplomatik ciddiyet kurallarını hiçe sayan, saygısız, ülkesinde bile protesto edilen, yuhalanan bir şahsa ziyaretle itibar kazandırmak bizim işimiz değildir. Özür gelene kadar seyahat bir süre ertelenmeli, daha sonra iptal edilmelidir. ABD kurumları Türkiye gibi bir müttefik ile uğraşacağı yerde, asker-sivil önce kendi başkanlık sorununu çözmelidir.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Mustafa E. ERKAL