" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Alparslan TÜRKEŞ ’i Uçmak’a Varışının 24.Yıldönümünde Saygı,Minnet ve Rahmetle Anıyoruz..

shadow

’Dilde ,Fikirde,İşte Birlik’’ Fikri ile Türk Birliğinin Düşünce Babası İsmail Bey GASPIRALI  ile Türk Sosyolojisinin Kurucusu Türkçülüğün Kavram ve Fikir Babası Ziya GÖKALP’in Fikirlerini ŞİAR edinen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK  Batının Küçük Asya dediği Türklerin Yurdu anlamına gelen Türkiye Coğrafyasını kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası  29 Ekim 1923’de Türkiye Cumhuriyeti olarak ilan etmiş ve 1924 Kuruluş Anayasasına Türk Kimliğini ve Türk Milliyetçiliği Fikrini yazdırmıştır.  

 “Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım vardır.

Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır.

Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK bu fikirleriyle  sadece Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Lideri olarak kalmamış.ileriyi görerek ve işaret ederek Türk Milletinin Birliğinin Önderi olmuştur.

Ulu Önder ATATÜRK sonrası Türk Siyasetinde çok partili süreçte 1965 Yılında başladığı siyasette Alparslan TÜRKEŞ 1969 Yılında Türk Milliyetçiliği Fikir Sistemini  kurduğu Siyası Partisinin Tüzüğüne işleterek ve onu uygulayıp yaşatarak Türk Siyasetinde Türk Milliyetçiliğinin Lideri olarak tanınmış ve Ulu Önder ATATÜRK’ ün fikirlerinden sapmadan onun gösterdiği yolda yürüyerek ve işaret ettiği Türk Birliği inancına hizmet ederek 32 Yıllık Siyasi hayatında Türkiye Cumhuriyetinin Türk Dünyası ile ilişkilerinin de sıcak tutulması konusunda ülkesine ve Türk Milletine büyük hizmetler yaparak 4 Nisan 1997 tarihinde Ankara’da Ebediyete göç etmiştir.

Ulu Önder ATATÜRK’ ün işaret ettiği yoldan yürüyerek,Anayasamızda belirtildiği gibi Demokratik,Laik ve Sosyal Bir Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesine de sadık kalarak,Türk Milletine,Türk Milliyetçiliğini sevdirerek,Ebediyete göç eden Asker,Siyasetçi ve Devlet Adamı Alparslan TÜRKEŞ’ i Uçmak’a Varışının 24.Yıldönümünde Saygı,Minnet ve Rahmetle Anıyoruz.

Ruhu Şad Olsun…

TÜRK DÜNYASI İNSAN HAKLARI DERNEĞİ

                GENEL MERKEZİ