" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu Olsun...

shadow

20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından Dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerine yönelik sorunlara dikkat çekmek için 20 Kasım’ın Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Geleceğimizin Güvencesi olan ancak,İnsan kaçakçıları tarafından kaçırılarak organ mafyasına malzeme,Tarım ve Sanayide küçük yaşta çalıştırılan ucuz işçi,Uyuşturucu satıcılarının potansiyel müşterisi yapılması ile Aile içi gördükleri şiddete ve Sapıkların tecavüz ile cinayetlerine maruz kalarak can güvenlikleri de olmayan Çocuklarımızın Bu günlerinin güvence altına alınması Gelecekleri ve Geleceğimiz için önemlidir.

Dünyanın bütün çocuklar için Ayrım Gözetilmeksizin Yaşam,Gelişme ile Bilgi Edinme Hakkına sahip olduğu,İnsan Haklarının uygulandığı ve Gülümseyerek yaşayacakları bir ortamın tesis edilmesi dileğiyle 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutlarız. 

Saygılarımızla, 

Ömer HAYALİ

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Genel Başkanı