" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Sarıyer'in 33 Yıllık Efsane Doktoru ve Sağlık İşleri Müdürü Dr.Ali İrfan BİLBOĞA Emekliye Ayrıldı....

shadow

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve 33 Yıldır Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü olan"Efsane Doktor"Sayın Ali İrfan BİLBOĞA Emekliye Ayrılarak,Bayrağı Dr.Armağan EREN'e teslim etti.

Dr.Ali İrfan BİLBOĞA!!!nsan Sevgisi,Yüksek Ahlak,Devlete Sadakat,Memleket ve Millete Hizmet Etmeyi Şiar edinip,1988-2021 arasında Sarıyer Sağlık İşleri Müdürü olarak 33 Yılda 5 Ayrı Belediye Başkanı ile çalışarak,Aralıksız ve Kesintisiz olarak,Yarım Asır'a yakın bir süredir hizmet ederek bütün SARIYER HALKI’nın Gönlünde taht kurarak EFSANE DOKTOR olmuştur.

Ama nasıl olmuştur?Meslek hayatı boyunca kapısını halka hep açık tutmuş, gelene "İnsana Yakışır Şekilde Ayrım Yapmadan Öf Demeden Hizmet Etmiş" bu süreçte

On binlerce insanın hayatına dokunan,en zor anlarında Hızır gibi yanlarında olan,Sağlık başta olmak üzere bir çok alanda onlara yardımcı olan, Kimsesizlerin ve Gariplerin Babası olmuştur. 

İnsanların dertleriyle dertlenen Gönül Adamı Dr.BİLBOĞA Hizmette görev yaptığı ilçe ve il sınırlarını aşarak kendisine gelen istek ve talepleri karşılamak ve problemleri çözmek için sosyal çevresindeki gönül dostlarını da seferber ederek mutlaka netice almıştır.

Birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarına Doktorundan, Hemşiresine, Sağlıkçısından, Memuruna, Ambulans Şöförü’nden  bütün hizmetlilerine kadar Müdürleri olmakla birlikte idareciliği bir Aile Babası Şefkati, Ağabey ve Kardeş gibi yaparak onlarında meseleleri ile ilgilenerek gönüllerinde yer etmeyi bilmiştir.

Ermenistan'ın İşgali altındaki Dağlık Karabağ'ın Kurtarılması Harekatında Savaşan Azerbaycan Ordusunda ki Yaralı Askerlere Cephe Arkasında Sağlık desteği vermek amacıyla 10 Aralık 2020 tarihinde 17 Kişilik Doktor,Hemşire ve Sağlık Çalışanlarından oluşan Sarıyer Belediyesi Gönüllü Sağlık Ekibinin Başkanlığını yaparak Azerbaycan Türkiye Büyük Elçiliğine ve İstanbul Baş Konsolosluğu'na başvuru yapılıp görev alacakların isim listesi verilerek ihtiyaç duyulduğunda gitmeye hazır olduklarını bildirmiştir.

Bir Yöneticinin Türk Milletine Hizmet Etmek Ülküsünü yaşayarak ve yaşatarak gösteren İnsanların kimliğine, memleketine, mezhebine, etnik kökenine bakmadan Yüce Tanrı'nın Rızasını almak için çalışan Dr.Ali İrfan BİLBOĞA; bu gün Dr.Armağan EREN'e Görev Bayrağını Teslim ederken,Sarıyer Halkının Gönlünde Taht kurarak iz bırakan EFSANE SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ ve DOKTORU Ali İrfan BİLBOĞA olarak Veda etti.

Bu Yolculukta ve Zorlu Salgın sürecinde İstanbul ve Sarıyer Halkına yaptığı hizmetlerde Dr.Ali İrfan BİLBOĞA’yı yalnız bırakmayarak eşlik eden Sarıyer Sağlık Ordusunu Minnet ve Saygı ile Selamlar,Dr.Armağan EREN’e yeni görevinde başarılar dileriz.

İdealist insanların resmi görevleri sona ermiş olsa da,Türk Milletine karşı  aktif görevleri bitmez.

Emekliye ayrılan  Sayın Dr.Ali İrfan BİLBOĞA Beyefendiye yeni yaşamında Ailesi ve Sevdikleri ile birlikte Huzur,Sağlık,Mutluluk ve Bereket dolu uzun ömürler diler,Türk Dünyası ve İnsan Hakları Adına Yapmış olduğu Hizmetlerden dolayı Şükranlarımızı Sunarız.

Saygılarımızla,

Ömer HAYALİ 

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Genel Başkanı