" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Soma’da Yaşamak İçin Toprağın Altına Giren ve Yeryüzüne Şehit Naaşları Çıkarılan 301 Madencimizi Uçmak’a Varışlarının 8.Yılında Saygı ve Rahmetle Anıyoruz.

shadow

’Adaletin en kötüsü geç tecelli edenidir.Sonunda hüküm isabetli olsa da,geciken adalet zülumdür.’’Orhan Gazi

Soma’da yaşamak için toprağın altına giren,13.5.2014 günü ihmal ve tedbirsizlik sonucu yaşamlarını kaybederek yeryüzüne naaşları çıkarılan 301 Şehit Madencimizin yakınlarının Mahkemelerde hak arayışları sonuçlanmamış hala Adalet beklemektedirler.

Milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,insan haklarına saygılı,demokratik,laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin bu ilkeler ve anlayıştan ayrılmadan vatandaşlarına gereken önemi verdiğini bildiğimiz için, Soma’da Şehit olan 301 Madencimizin mağdur olmuş ailelerin sorunlarının çözülmesi için adalet önündeki hak arayışları Anayasa Mahkemesine intikal etmiş olup,geçte olsa adaletin tecelli edeceğini umuyoruz.

Ülkemizde 24 ilimizin ormanlarının % 60’ının madenlere ruhsatlı olması hem yeşil vatanın yok edilmesine göz yummak demek olup hem de madencilikle ilgili yasaların iyileştirilmediği anlamına gelmektedir. Bu hususta yetkililerden gereğini bir önce yapılmasını bekliyor,Soma'da Şehit olan 301 Madencimizi Uçmak’a varışlarının 8.Yılında Saygı ve Rahmetle Anıyoruz. 

Ruhları Şad Olsun…

Saygılarımızla,

Erol ŞAHİNGİL

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Temsilcilikler Başdanışmanı