" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Tunceli 'nin Tunç Yürekli Siyasetçi ve Devlet Adamı Kamer GENÇ'i Uçmak'a Varışının 7.Yıldönümünde Saygı Minnet ve Rahmetle Anıyoruz.

shadow
”Onu Kimse Anlayamadı'' Ne Sağı Ne Solu,Ne Alevi’si Ne Sunnisi,Ne Türk'ü Ne de Kürdü!!!

Ülkesi Türkiye ve doğduğu memleketi Tunceli ile Mensubu olduğu Türk Milletini ve Halkını çok seven,Dürüst,Cesur,Mert,Türk Milliyetçisi,Vatansever ve Türk Siyasetinin Son Yiğit Temsilcilerinden Kamer GENÇ 23 Şubat 1940'da Nazımiye İlçesi'ne bağlı Ramazanköy'de  fakir bir Alevi Ailenin çocuğu olarak dünya'ya geldi ve 76 Yaşında İstanbul'da 22 Ocak 2016 tarihinde Hakk'a Yürüyerek Uçmak'a vardı.

Altı dönem Tunceli  Milletvekilliği yapan ve maaşının tamamını Tunceli'de okuyan Kız Çocuklarının Eğitimine bağışlayan Kamer Genç;Türk olarak doğdu,Türk olarak yaşadı ve Türk olarak öldü.Vasiyeti de Türkçe oldu.

"Beni Türk Bayrağına sarın ve Tunceli'ye gömün."

Vasiyeti üzerine Türk Bayrağına sarılı Naaşı 25 Ocak 2016 tarihinde Memleketi Tunceli'de Hacı Bektaş-i Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cem Evinde yapılan  Cenaze Töreninin ardından Nazımiye İlçesine bağlı Ramazanköy'de Aile Kabristanlığında Babası Ali GENÇ'in yanına doğduğu topraklara defin edildi.

22 Ocak 2016 tarihinde Hakk'a Yürüyen Tunceli'nin Tunç Yürekli Siyasetçi ve Devlet Adamı Kamer GENÇ'i Uçmak'a Varışının 7.Yıldönümünde Saygı,Minnet ve Rahmetle Anıyoruz.

Ruhu Şad Olsun.

Ömer HAYALİ

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Genel Başkanı