" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği'nden Kanal İstanbul Oturumu

shadow

https://www.turkiyehaberajansi.com/turk-dunyasi-insan-haklari-dernegi-nden-kanal-istanbul-oturumu/116706/

 

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği’nden Kanal İstanbul Oturumu

Alanında önemli isimlerin katıldığı açık oturumda, İstanbul Kanalı 1920 mi? Kanal İstanbul 2020 mi? soruları gündeme taşındı.

26 Ocak 2020 - 18:17

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği, son günlerin en tartışmalı konularından biri olan ‘Kanal İstanbul’u masaya yatırdı.

Alanında önemli isimlerin katıldığı açık oturumda, İstanbul Kanalı 1920 mi? Kanal İstanbul 2020 mi? soruları gündeme taşındı.

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği'nin düzenlediği ve oturum başkanlığınıTürk Dünyası İnsan Hakları Derneği Baş Danışmanı ve Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ersen Erkal'ın yaptığı oturuma; Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı ve 24-25-26. dönem TBMM Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Jeo-Fizik Mühendisi ve Yer Bilimcisi Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Özbek ile Araştırmacı Gazeteci-Hukukçu Yazar Arslan Bulut konuşmacı olarak katıldı.

Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerinin iletildiği açık oturumun ev sahipliğini ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptı.

Açık oturuma Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği yönetici ve üyeleri, Aydınlar Ocağı Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve çok sayıda İstanbullu vatandaşların katılımıyla Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.